۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/06/24 طرح‌هاي آستان قدس رضوي در خراسان جنوبي تعيين تكليف مي‌شود
طرح‌هاي آستان قدس رضوي در خراسان جنوبي تعيين تكليف مي‌شود
استاندار خراسان جنوبي در جمع خبرنگاران گفت: تكميل پروژه‌هاي نيمه تمام آستان قدس رضوي در استان و پروژه‌هايي كه كلنگ‌زني شده اما عمليات اجرايي آنها آغاز نشده در دست بررسي است و به زودي تكميل و اجراي عمليات برخي پروژه‌ها در دستور كار قرار مي‌گيرد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، محمدصادق معتمديان افزود: يكي از مهمترين اين پروژه‌ها احداث مجتمع آموزشي 36 كلاسه در شمال شهر بيرجند است كه سال 96 كلنگ‌زني شد اما به دليل برخي مشكلات هنوز عمليات اجرايي آن آغاز نشده است.
وي اين پروژه را از ضرورت‌هاي زيرساختي در مركز استان دانست و اظهار داشت: مراحل اجرايي، واگذاري و مناقصه اين پروژه به زودي در دستور كار قرار مي‌گيرد.
استاندار خراسان جنوبي گفت: با توجه به مشكلات و عقب افتادگي‌هايي كه خراسان جنوبي در حوزه زيرساخت دارد سياست ما بر اين است كه علاوه بر استفاده از ظرفيت‌هاي حداكثري دولت، از ساير ظرفيت‌ها و پتانسيل‌ها اعم از دستگاه‌هاي حاكميتي و نهادهاي مختلف در زمينه كمك به توسعه و پيشرفت استان استفاد كنيم.
وي استفاده از ظرفيت آستان قدس رضوي را يكي از ظرفيت‌هاي خوب استان برشمرد و اظهار داشت: در سال‌هاي گذشته سرمايه گذاري‌هاي خوبي در بخش‌هاي عمراني و اقتصادي توسط اين نهاد در استان به ويژه مناطق كمتر برخوردار انجام شده است.
معتمديان گفت: برخي پروژه‌ها كلنگ‌زني يا انعقاد تفاهم نامه شده اما به دلايل مختلف از جمله كمبود منابع مالي نيمه تمام مانده يا به سرانجام نرسيده است.
وي بيان كرد: براي پيگيري اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام آستان قدس رضوي در استان، هفته گذشته به همراه معاونان عمراني و اقتصادي استانداري با توليت آستان قدس رضوي ديدار داشتيم كه گزارشي از وضعيت استان ارايه شد.
استاندار خراسان جنوبي با بيان اينكه آستان قدس رضوي تاكنون اقدامات ارزشمندي در استان انجام داده است يادآور شد: در ديدار هفته گذشته بر لزوم حضور بيشتر آستان قدس به منظور محروميت زدايي و سرمايه گذاري بيشتر در حوزه اقتصادي تاكيد شد.

وي گفت: با هماهنگي نماينده ولي فقيه در استان و به نمايندگي از مردم،استانداري خراسان جنوبي از توليت آستان قدس رضوي جهت سفر به استان دعوت به عمل آورد.
معتمديان افزود: قبل از سفر توليت آستان قدس رضوي، هياتي به سرپرستي قائم مقام آستان و معاونت‌هاي مربوط به خراسان جنوبي سفر خواهند كرد تا زمينه‌هاي ارتقاي همكاري‌هاي بيشتر مورد بررسي قرار گيرد.
وي اظهار داشت: آستان قدس رضوي در بخش اقتصادي فعاليت‌هاي خوبي در استان داشته اما برخي اقدامات از جمله فعاليت در حوزه معادن تعطيل شده است كه درخواست داريم در كنار معادن، سرمايه گذاري نيز انجام شود.
استاندار خراسان جنوبي بر لزوم فرآوري معادن سنگ در استان توسط آستان قدس رضوي تاكيد كرد و گفت: از اين طريق زمينه اشتغال بخش زيادي از جمعيت بيكار استان نيز فراهم خواهد شد.
وي اظهار داشت: همچنين بسته‌هاي پيشنهادي براي سرمايه گذاري در اختيار آستان قدس قرار خواهد گرفت كه يكي از بخش‌هاي سرمايه گذاري بخش مسكن است.
معتمديان گفت: با توجه به طرح اقدام ملي در توليد مسكن، يكي از مهمترين پروژه‌هاي خراسان جنوبي مربوط به شهر بيرجند است كه اراضي براي آماده سازي در اختيار سازمان عمران آستان قدس رضوي قرار گرفته است.
وي افزود: اميدواريم در زمينه ساخت مسكن به تفاهم برسيم كه ساخت واحدهاي مسكوني براي افرادي كه شرايط دريافت آن را دارند و مسكن اولي‌ها فراهم شود و مسكن ارزان قيمت در اختيار متقاضيان قرار گيرد.
تعداد بازدید: 287
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal