۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/06/16 نامگذاري فرودگاه بيرجند به نام شهيد كاوه
نامگذاري فرودگاه بيرجند به نام شهيد كاوه
فرودگاه بيرجند با حضور استاندار خراسان جنوبي، فرزند سردار شهيد محمود كاوه و جمعي از مسئولان به نام فرودگاه بين‌المللي شهيد كاوه نامگذاري شد.

فرزند شهيد كاوه پنجشنبه شب در اين آيين گفت: از اين اتفاق مبارك خيلي خوشحالم و همزماني اين نامگذاري با ايام شهادت امام حسين (ع) به نام يكي از فرزندان مكتب عاشورا را به فال نيك مي‌گيريم و اميدواريم كه اين اتفاق منشا خير براي مردم دارالمومنين خراسان جنوبي باشد.

زهرا كاوه افزود: شهدا به اين نام و نشان‌ها نياز ندارند و اين نظام و اصول اعتقادات ماست كه با اين نامگذاري‌ها محكم‌تر مي‌شود.

وي بيان كرد: شهدا مظهر ديانت و آرمان‌گرايي بودند كه هرچه بيشتر به آن مي‌پردازيم، چشم و نظر ما زنده‌تر مي‌شود.

وي ادامه داد: يكي از بزرگترين حسرت‌هاي زندگي‌ام اين است كه محضر پدر را درك نكردم و دو ويژگي را در شهيد كاوه مي‌بينم كه بيشتر به ويژگي اولش نبوغ نظامي و عملياتي ايشان پرداخته شده و اين ويژگي توسط همرزمان، خانواده و نزديكانشان مستند و كتاب شده است.

فرزند شهيد كاوه گفت: اما ايشان علاوه بر نبوغ نظامي فرمانده جنگ نرم بودند.

وي افزود: دوستان ما در مهاباد در دهه 60 اسم فرزندانشان را كاوه گذاشتند و بسياري از مردم منطقه حضور ايشان را درك كردند و پا به پاي ايشان آمدند و موفقيت‌هاي خوبي نصيب نظام و انقلاب شد.

كاوه اظهار داشت: اميدواريم همه ما از امثال شهيد كاوه‌ها الگو بگيريم و اين آب و خاك به دليل قداستي كه دارد از اين گونه افراد پر است كه بايد در امتداد مسير آنان حركت كنيم.

مديركل فرودگاه‌هاي خراسان جنوبي هم در اين آيين گفت: مقام معظم رهبري فرمودند بايستي نام شهدا در فضاي جامعه زنده باشد و اينكه نام خيابان، كوچه يا فرودگاه به نام شهدا نامگذاري مي‌شود به خاطر اين است كه به ما يادآوري شود عزيزاني رفتند تا ما امنيت و آرامش داشته باشيم.

هادي سلامي افزود: امروز اگر دشمنان از نظام جمهوري اسلامي ايران مي‌ترسند به دليل اين است كه ايثارگري و فداكاري شهدا را ديده‌اند و يادمان باشد كه براي اين نظام هزينه كرده‌ايم.

وي اظهار داشت: از چند سال گذشته زيرساخت‌هاي فرودگاه بيرجند افزايش يافته و سيستم ناوبري، ارتباطي، دستگاه باند و پروازي ايجاد شده است و اين ارتقا باعث شده تا توفقي پيدا كنيم نام اين فرودگاه را به نام سردار شهيد كاوه تغيير نام دهيم.

مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان خراسان جنوبي هم گفت: سردار شهيد كاوه در 22 سالگي فرمانده يكي از لشكرهاي موثر در دفاع مقدس بود و در زمان فرماندهي توفيقات خوبي كسب كرد.

محمدرضا فخر افزود: شهيد كاوه از جمله سرداراني بود كه رژيم بعث عراق براي سرش جايزه گذاشته بود و سرانجام در سن 25 سالگي در منطقه حاج عمران در عمليات كربلاي دو به شهادت رسيد.

وي اظهار داشت: در مجموع 300 شهيد از خراسان بزرگ در منطقه حاج عمران به شهادت رسيدند كه حدود 34 شهيد از خراسان جنوبي هستند.

سردار شهيد محمود كاوه يكم خرداد 1340 به دنيا آمد و 11 شهريور 1365 در عمليات كربلاي دو در منطقه حاج عمران به شهادت رسيد.

استاندار خراسان جنوبي 22 مرداد امسال در نشست شوراي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت استان گفت: با توجه به هماهنگي‌هاي صورت گرفته فرودگاه بيرجند شهريور امسال به فرودگاه بين المللي شهيد كاوه بيرجند تغيير نام مي‌دهد.

محمدصادق معتمديان افزود: روزهاي اول مسئوليتم در استان فكر مي‌كردم كاوه از شهداي خراسان رضوي است و يادواره شهيد كاوه در خراسان جنوبي بايد با تمام توان و بسيج دستگاه‌هاي اجرايي برگزار شود.

وي در اين نشست با بيان اينكه شهيد كاوه از شاگردان مقام معظم رهبري بوده است گفت: اين مهم بايد برجسته و المان شهيد كاوه در بيهود شهرستان قاينات (زادگاه شهيد در خراسان جنوبي) طراحي و نصب شود.
تعداد بازدید: 474
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal