۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/06/14 تصويب 50 مصوبه در سفر استاندار به سربيشه
تصويب 50 مصوبه در سفر استاندار به سربيشه
استاندار خراسان جنوبي گفت: 50 مصوبه در راستاي توسعه شهرستان سربيشه در زمينه‌هاي مختلف آموزشي، زيرساخت‌ها، تامين آب و مشكلات حوزه توليد ابلاغ مي‌شود.

محمدصادق معتمديان شامگاه چهارشنبه در نشست جمع بندي سفر به سربيشه افزود: شهرستان‌هايي داريم كه عقب ماندگي بيشتري نسبت به مركز استان دارند كه يكي از اين شهرستان‌ها عليرغم پتانسيل‌هاي خوب، سربيشه است.

وي با بيان اينكه بايد در 2 سال باقي مانده از عمر دولت اين فاصله‌ها را كمتر كنيم و اين اقدام شدني هم است، اضافه كرد: همه دولت‌ها بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به وسع خود در راستاي محروميت زدايي تلاش كردند و اقدامات آنان قابل تقدير است.

معتمديان بيان كرد: در بخش درح شهرستان سربيشه نياز است كه دستگاه‌هاي اجرايي تمركز بيشتري داشته باشند چرا كه اين منطقه در مسير ترانزيت است و بايد رشد داشته باشد.

وي با تاكيد بر اينكه بايد مطالبات شهرستاني ما افزايش پيدا كند، گفت: در بحث عبور و مرورها و حمل و نقل‌هايي كه انجام مي‌گيرد و در غرفه‌هايي كه در بازارچه است، بايد مردم را شاغل كنيم.

استاندار خراسان جنوبي گفت: ساير واحدهايي ديگري هم در ماهيرود هستند كه حتما اولويت جذب نيروي اداري و كارگري و متخصص با نيروي‌هاي بومي شهرستان باشد.

معتمديان افزود: روستاهاي منطقه وضعيت خوبي ندارند و وضعيتي اسفبار دارند كه لازم است مديران بر اساس برنامه‌اي كه اعلام كرديم، حداقل سالي 2 بار در شهرستان‌ها حضور پيدا كنند و اين حضور نبايد سرپايي باشد بلكه بايد حضور ميداني و كارشناسي در روستاها باشد.

وي بيان كرد: در كنار پيگيري اين مصوبات دستگاه‌هاي اجرايي نيز از محل اعتبارات ملي حداكثر جذب را داشته باشند تا بتوانيم پروژه‌هاي جديد و بيشتري را در مناطق اجرا كنيم.

معتمديان اظهار داشت: اميدواريم تا پايان دولت محروميت را از شهرستان‌هاي محروم سربيشه، نهبندان و درميان برداريم، در اين مناطق خدماتي خوبي انجام شده و كارهاي انجام شده به مراتب بيشتر از كارهاي انجام نشده است.

وي افزود: هر دستگاهي چك ليستي از اقدامات انجام نشده را تهيه كند تا بعد از چهل سال توفيقي نصيب ما بشود و خراسان جنوبي جزو نخستين استاني باشد كه از ليست محروميت خارج شود.

استاندار خراسان جنوبي از مسئولان شهرستاني خواست براي جذب سرمايه گذار تلاش كنند، دولت زيرساخت‌ها را براي سرمايه گذاري بخش خصوصي فراهم كرده است.

معتمديان ادامه داد: اگر بنا است وضعيت معيشتي مردم تغيير پيدا كند و افزايش درآمد و توليد ثروت داشته باشيم نيازمند سرمايه گذاري بخش خصوصي هستيم.

وي عنوان كرد: اداره كل جذب و سرمايه گذاري را از استانداري خارج كرديم و در مركز خدمات سرمايه گذاري اقتصاد داريي مستقر كرديم كه با اين اقدام هم افزايي ايجاد كرديم كه نيروي‌هايي از دستگاه‌هاي مختلف كه در امر سرمايه گذاري نقش دارند در دسترس سرمايه گذاران باشند.

معتمديان اضافه كرد: اين دو مجموعه در كنار هم مي‌تواند توان مضاعفي شود تا بتوانيم در بحث سرمايه گذاري داخلي و خارجي تلاش داشته باشيم.

وي اظهار داشت: سوخت مرزنشينان از درخواست مردم روستاها است و با افزايش چند برابري سهميه سوخت مرزنشينان مرحله‌اي 714 هزار تومان به حساب مرزنشينان در شعاع 20 كيلومتري مرز واريز مي‌شود.

استاندار خراسان جنوبي گفت: هفت و يا هشت روستا در بخش مرزي درح در شعاع مرز هستند كه بايد با استفاده از راهكارهاي قانوني بتوانيم مجوز لازم را بگيرم و امكان دريافت يارانه سوخت براي اين روستاهاي محروم را فراهم كنيم.

معتمديان افزود: همچنين در مجوزي كه از رئيس جمهوري و وزير كشور قرار است كه اخذ كنيم بخشي از منافع سوخت را در بحث زيرساخت‌ها و يا اشتغال روستاي شعاع 20 كيلومتري مرز سربيشه هزينه خواهيم كرد.
تعداد بازدید: 322
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal