۱۳۹۸ جمعه ۴ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/05/27 با بسيج امكانات و هدف گذاري چشم انداز بلند مدت، اين استان به عسلويه معدني كشور تبديل مي شود.
با بسيج امكانات و هدف گذاري چشم انداز بلند مدت، اين استان به عسلويه معدني كشور تبديل مي شود.

استاندار خراسان جنوبي در ادامه سفر به شهرستان خوسف در جمع مردم روستا و كارگران معدن قلعه زري گفت: خراسان جنوبي در حوزه معادن نقش اساسي و مهمي را ايفا مي كند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ،محمد صادق معتمديان اظهار داشت: خام فروشي مواد معدني يكي از مشكلات استان است، لذا بايد در خصوص فرآوري مواد معدني ورود پيدا كنيم.
استاندار خراسان جنوبي به ميزان و تنوع مواد معدني در نقاط مختلف استان اشاره كرد و گفت: ازبيش از 60 نوع ماده معدني موجود در كشور ، 40 نوع آن در استان ما وجود دارد كه خود نشان از اهميت ويژه اي است كه خراسان جنوبي در حوزه معدن دارد.
وي افزود: در همه نقاط استان از نعمت معادن برخوردار هستيم ولي شهرستان خوسف داراي پتانسيل هاي معدني فراواني است.
معتمديان گفت: يكي از اولويت هاي استان تمركز بر معادن است، كه با پيگيري هايي كه انجام شده هم از طريق سرمايه گذاري بخش خصوصي و دولتي با بسيج امكانات و هدف گذاري چشم انداز بلند مدت، اين استان به عسلويه معدني كشور تبديل مي شود.
استاندار خراسان جنوبي تعداد شاغلان در معادن استان را بيش از 10 هزار نفر برشمرد و افزود: ولي اين استان در بحث مطالعات و اكتشاف به صورت سيستماتيك و فني ورود جدي نداشته كه با مطالعات ژئوفيزيكي در حوزه معادن تحول جدي در اين حوزه خواهيم داشت.
وي تصريح كرد: شركت ايميدرو يكي از بزرگترين شركت هاي معدني كشور است كه 350 ميليارد ريال براي اكتشافات معادن سرمايه گذاري مي كند.
معتمديان بيان كرد:با خام فروشي محصولات معدني عوايد آن به استان‌هاي ديگر مي رود لذا اگر به دنبال توسعه استان هستيم بايد در خصوص فرآوري معادن ورود پيدا كنيم تا توسعه و پشرفت استان را به دنبال داشته باشيم.
استاندار خراسان جنوبي تصريح كرد: كار معدن، كاري سخت و زيان آور است كه نيازمند توجه ويژه به كارگران و خانواده هاي آنان است.
وي به نهضت گاز رساني دولت اشاره كرد و گفت: تمامي شهرهاي استان خراسان جنوبي از نعمت گاز برخوردار شده اند و در روستاهاي استان بيش از 60 درصد عمليات گاز رساني انجام شده كه تا پايان دولت همه روستاهاي بالاي 20 خانوار هم از اين نعمت برخوردار مي شوند و اميدواريم تا تا پايان سال دهستان و معدن قلعه زري نيز از نعمت گاز برخوردار شوند.
معتمديان همچنين افزود: راه و مسير هاي اصلي دهستان قلعه زري با عنايت به اعتبارات فرمانداري و استان اصلاح و پروژه به اتمام خواهد رسيد.
استاندار خراسان جنوبي گفت: با ايجاد زيرساخت ها توسط دهياري اين روستا، جدول گذاري خيابان ها و آسفالت آن از سوي بنياد مسكن تا پايان سال انجام خواهد شد.
معتمديان با اشاره به دوري دهستان قلعه زري از مركز شهرستان خوسف، گفت: اين دهستان نياز به اورژانس دارد كه در وزارت بهداشت اين موضوع مطرح شده كه در اسرع وقت اين اورژانس خدماتي را ارائه خواهد داد.
وي تصريح كرد: در نوسازي امكانات و تجهيزات ماشين آلات معدن قلعه زري، موضوع با صنعت و معدن استان مطرح مي شود تا در اين خصوص ورود جدي داشته باشد تا شاهد رونق اين منطقه مهم تاريخي و معدني باشيم.
تعداد بازدید: 46
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal