خدمات الکترونیک
صدور کارت هوشمند ملی
شرح خدمت:
سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه‌ریزی شده، کارت هوشمند ملی را جایگزین کارت های شناسایی فعلی کند. علاوه بر کاربردهای قبلی کارت ملی، کارت‌های جدید بعنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی، این فرصت را فراهم می کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند.
نوع خدمت:
تعاملی
نحوه ارائه خدمت:
مدارک مورد نیاز:
مراجعه حضوری متقاضی به اداره یا دفتر پیشخوان تعیین شده توسط متقاضی در تاریخ مقرر با دردست داشتن مدارک زیر:
  1.  اصل شناسنامه و اصل کارت ملی فعلی
  2.  کدپستی و آدرس جدید محل سکونت
  3. فایل عکس با فرمت خاص کارت هوشمندملی (بدون روتوش - عینک – کلاه – تمام رخ بطوریکه دوتا گوش کاملاَ محرز باشد) . ترجیحا از عکاسی های مجاز که درخصوص نحوه اخذ عکس کارت هوشمند ملی توجیه شده اند.گفتنی است در دفاترپستی باجه عکاسی مستقراست که عکس بصورت live از متقاضی اخذ می گردد.
  4. رسیذ پرداخت اینترنتی

متقاضی گرامی، لطفاً به نکات زیر توجه فرمایید:

  • اگر قبلاً کارت هوشمند ملی دریافت نموده اید و به دلیل مفقود شدن و یا تغییر اطلاعات هویتی ، درخواست صدور مجدد کارت خود را دارید ، می بایست به نزدیکترین اداره ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه نمایید.
  • در فرم ثبت نام ، درج اقلام * دار اجباری است .
  • برای مشاهده نحوه پر کردن هر قسمت (فیلد)، نشانگرماوس را بر روی علامت  قرار دهید .
  • اطلاعات دقیقاً مطابق شناسنامه / کارت شناسایی ملی تکمیل گردد .
  • تعرفه قانونی ثبت نام صدور کارت هوشمند ملی مبلغ 250,000 ریال می باشد این مبلغ پس از انتخاب گزینه پرداخت اینترنتی و ورود اطلاعات کارت بانکی متصل به شبکه شتاب ، از حساب صاحب کارت کسر خواهد شد .
  • درصورتیکه نوبت گیری بلافاصله پس از تایید اطلاعات انجام نگیرد ، شما می توانید در زمان دلخواه با مراجعه به بخش" نوبت گیری" در سامانه پورتال نسبت به ثبت نام و با وارد کردن شماره ملی و تاریخ تولد اقدام نمایید.
فرآیند انجام کار:
لینک مرتبط با خدمت:
Powered by DorsaPortal